Tillbaka

Ledning

Ledningsgruppen för Dahl AB består av:
 
Göran Dahlin – VD

goran.dahlin@dahl.se

 

Daniel Bik – Divisionschef VVS

daniel.bik@dahl.se

 

J-O Barrfeldt – Divisionchef Mark & VA

j-o.barrfeldt@dahl.se

 

Erik Sundström, tf Kategori- och inköpsdirektör

erik.sundstrom@dahl.se

  

Jonathan Mankowitz – Logistikdirektör

jonathan.mankowitz@dahl.se

 

Fredrik Kjellgren – Ekonomidirektör

fredrik.kjellgren@dahl.se

 

Marianne Winblad von Walter - HR-direktör

marianne.winblad-von-walter@dahl.se

 

Ragnar Reuterstad - IT-chef Dahl
ragnar.reuterstad@dahl.se

 

Henrik Mebius - Chef digitala affärer

Henrik.Mebius@Dahl.se

 

Huvudföretag för Saint-Gobain Distribution Sverige är Dahl Sverige AB där VD Göran Dahlin är ytterst ansvarig. Saint-Gobain Distribution Sverige omfattar företagen Dahl Sverige AB, Optimera Svenska AB, Bevego Byggplåt och Ventilation AB, Konradssons Kakel AB och Kakelspecialisten i Stockholm AB. 

 

Ledningen för Saint-Gobain Distribution Sverige består av:

 

Dahl - VD Göran Dahlin
Fredrik Kjellgren, ekonomidirektör Dahl
Ragnar Reuterstad, IT-chef Dahl
Henrik Mebius, chef digitala affärer Dahl
Optimera - VD Magnus Detterholm
Bevego - VD Peter Hamberg
Konradssons Kakel - VD Niklas Estlander
Kakelspecialisten - VD Jay Lindgren

 

För kontakt hänvisas till vår växel på 08- 583 595 00

 

Dahl Sverige AB / Box 67 / 177 22 Järfälla / 08-583 595 00